Elektrostymulacja

Elektrostymulacja to zabieg, w którym przy pomocy prądu o niskiej częstotliwości wywołujemy skurcz mięśni podobny do tego, który następuje podczas ćwiczeń fizycznych. Elektrostymulacja to prawdziwy trening mięśni bez wysiłku!

 

Na czym polega elektrostymulacja?

Elektrostymulacja to zabieg, w którym przy pomocy prądu o niskiej częstotliwości wywołujemy skurcz mięśni podobny do tego, który następuje podczas ćwiczeń fizycznych. W wygodny sposób uzyskujemy efekty niemal identyczne z wielogodzinnym treningiem na siłowni. Zabieg polega na przymocowaniu do ciała elektrod, które stymulują określone partie mięśni.

 

Dzięki temu, że intensywność impulsów elektrycznych jest dobierana indywidualnie, podczas zabiegu odczuwasz dopasowany do Twoich możliwości skurcz mięśnia.

Działanie zabiegu elektrostymulacji

 • redukcja tkanki tłuszczowej z najbardziej opornych w terapii obszarów, takich jak: brzuch, uda czy pośladki
 • redukcja wagi
 • poprawa samopoczucia
 • wzmocnienie i zwiększenie siły mięśni
 • wyrzeźbienie i wysmuklenie sylwetki
 • redukcja nadmiaru skóry pozostałego po ciąży czy szybkiej utracie wagi
 • redukcja cellulitu i wyrównanie powierzchni skóry
 • poprawa ukrwienia, odżywienia i dotlenienia skóry
 • przyspieszenie produkcji kolagenu i elastyny
 • poprawa elastyczności, napięcia i kolorytu skóry
 • poprawa ogólnej odporności i zmniejszenie dolegliwości bólowych

CZY WIESZ, ŻE…

Uwodnienie tkanek ma duży wpływ na skuteczność zabiegów elektrostymulacji? Dlatego pij dużo wody przez cały dzień i koniecznie szklankę przed zabiegiem, aby wzmocnić efekty . Nie zapomnij też o peelingu ciała – gładka, nawilżona skóra lepiej przewodzi impuls dzięki czemu skurcz mięśnia będzie bardziej efektywny.

 

Elektrostymulacja ciała

Elektrostymulacja to również jedna z najskuteczniejszych i najmniej uciążliwych metod modelowania sylwetki. Oprócz zmniejszenia ilości tkanki tłuszczowej, pozwala zwiększyć sprawność mięśni, a także odżywić i uelastycznić skórę.

 

Elektrostymulacja umożliwia redukcję tkanki tłuszczowej w okolicach, które podczas odchudzania sprawiają najwięcej problemów. Dodatkowa nawet niewielka aktywność fizyczna i delikatna modyfikacja diety sprawiają, że zabieg jest nie tylko bardzo efektywny, ale po prostu działa cuda!

 

Elektrostymulację możemy stosować właściwie na wszystkich częściach ciała. Najlepsze efekty redukcji tkanki tłuszczowej można zaobserwować na brzuchu i udach. Dzięki stymulacji prądem elektrycznym możemy również wymodelować, podnieść i ujędrnić pośladki, a także zredukować nadmiar skóry, który pozostał po nagłym spadku wagi lub np. po ciąży.

 

Elektrostymulacja od wielu lat jest także z powodzeniem stosowana w medycynie jako niezwykle skuteczna metoda rehabilitacji i zmniejszania bólu, np. kręgosłupa. W zależności od parametrów zabiegu możemy wywołać skurcze mięśni o różnej sile i częstotliwości.

 

Mocniejsze skurcze, tak jak i intensywne ćwiczenia, zużywają więcej energii i spalają tłuszcz. Delikatniejsze skurcze, tak jak np. te wywoływane podczas ćwiczeń pilates, rzeźbią sylwetkę.

 

Obliczono, że praca jaką wykonuje Twoje ciało podczas 20 min. zabiegu elektrostymulacji odpowiada ponad 1200 „brzuszków”! Zabieg elektrostymulacji w zależności od programu w abonamencie Esthetical Gym trwa 20 lub 30 minut i należy go powtarzać 2 razy w tygodniu.

 

Jak zwiększyć efekty elektrostymulacji?

Aby zwiększyć skuteczność elektrostymulacji ciała, przed każdym zabiegiem nakładaj na skórę Krem Anti- Celulite

 

Nie zapomnij również o dodatkowej aktywności fizycznej. Zrobienie 20 przysiadów lub 5 minut na platformie wibracyjnej zajmie Ci zaledwie chwilę, a po kilku miesiącach takiej niewielkiej, dodatkowej aktywności efekty będą spektakularne! Zmniejszają się obwody ciała, a skóra staje się bardziej jędrna, elastyczna i lepiej odżywiona.

 

Mięśnie a starzenie się skóry!

Mięśnie, oprócz zasadniczej roli jaką jest poruszanie się i wspomaganie pracy narządów wewnętrznych, mają również duże znaczenie dla naszej urody. Mięśnie są podporą dla skóry, wypełniają ją i napinają od środka. Z upływem lat zaczynają wiotczeć, a skóra opadać. Odpowiedni trening mięśni pozwala utrzymać je w dobrej formie i dłużej zachować młody wygląd.

 

Mięśnie a idealna sylwetka!

Mięśnie mają również ogromne znaczenie dla wyglądu naszej sylwetki. Dla wielu osób najbardziej atrakcyjne jest właśnie nie tyle szczupłe, co ładnie wyrzeźbione ciało.

Przeciwwskazania do zabiegu:

Intensywny efekt, jaki daje nam elektrostymulacja, wiąże się z silnym oddziaływaniem na cały organizm, dlatego przed wykonaniem zabiegu należy wykluczyć ewentualne przeciwwskazania:
 • wszczepiony rozrusznik serca,
 • metalowe protezy,
 • przy zabiegach na brzuch – wkładka domaciczna,
 • epilepsja (zabieg możliwy wyłącznie pod nadzorem lekarza),
 • niedawno przebyty zabieg chirurgiczny,
 • żylaki – przy zabiegach na nogi,
 • ciąża.

Dlaczego warto ćwiczyć mięśnie?

Im więcej ćwiczymy, tym większe i mocniejsze są nasze mięśnie. Im większe są mięśnie, tym więcej potrzebują energii, a energię jak wiemy nasz organizm pobiera między innymi z zapasów zgromadzonych w tkance tłuszczowej. Im więcej ćwiczysz, tym więcej chudniesz!

 

Nie lubisz lub nie masz czasu na ćwiczenia lub chcesz ćwiczyć więcej? Mamy dla Ciebie doskonałe rozwiązanie!

Znajdziesz nas w Bydgoszczy na ul. Braniewskiej 10.
Dzięki zlokalizowaniu salonu w dzielnicy Bartodzieje dotarcie do nas to tylko chwila, a przed naszym salonem znajduje się wygodny parking.

MEDESTIC
ul. Braniewska 10
Bydgoszcz

Pon. – Pt.: 9:00 – 18:00
Sob. – Nie.: Zamknięte